VII Edición

1. Premio  E-EMPRENDEDORES

Finalistas:

Empresa gañadora: ENXENDRA TECHNOLOGIES - Recolle o premio: D. Brais Méndez

Entrega o premio: D. Alejandro Lamas, membro da Xunta Directiva de EGANET

   

   

2. Premio SOFTWARE, MULTIMEDIA OU WEB

Finalistas:

Entidade gañadora: COLABORACIÓN ENTRE EDITORIAL GALAXIA, PERRO VERDE FILM E MILRAYAS - Recolle o premio: D. Francisco Castro, de Editorial Galaxia

Entrega o premio: D. Pablo López, membro da Xunta Directiva de EGANET

   

 

3. Premio INCLUSIÓN DIXITAL

Finalistas:

Entidade gañadora: VMODAL INTERACTIVE - Recolle o premio: D. Enrique de Miguel Ilarri

Entrega o premio: D. Víctor López, Presidente de EGANET

   

   

4. Premio MELLOR AMBIENTE LABORAL

Finalistas:

Empresa gañadora: HACCE SOLUCIONNES TIC - Recolle o premio: D. Jorge Fernández

Entrega o premio: D. Daniel Cerqueiro, membro da Xunta Directiva de EGANET

   


5. Premio PUBLICIDADE E MÁRKETING ONLINE 

Finalistas:

Empresa gañadora: PACO & LOLA ALBARIÑO - Recolle o premio: Dna. Pepa Formoso

Entrega o premio: D. Pablo López, membro da Xunta Directiva de EGANET

         

 

6. Premio E-COMMERCE 

Finalistas:

  • DOSMASDOS SOLUCIONES INFORMÁTICAS, por "NOD 32" www.nod32-antivirus.es
  • VISUAL PUBLINET, polo "Xestor de Reservas de Aparcamento, Parkevoa" www.parkevoa.com
  • TOUPA.NET, por "Toupa.net, Cultura para levar!"  www.toupa.net
  • COLABORACIÓN ENTRE KNS SOLUCIONES E AVA SOLUCIONES TECNOLÓGICAS, polo "Portal de comercio electrónico knsediciones.com" www.knsediciones.com

Entidade gañadora: TOUPA.NET - Recolle o premio: D. Sergio Lago

Entrega o premio: D. Alejandro Lamas, membro da Xunta Directiva de EGANET

   

   

7. Premio ADMINISTRACIÓN ELECTRÓNICA

Finalistas:

Entidade gañadora: BIT OCEANS RESEARCH - Recolle o premio: Tania Villares

Entrega o premio: D. Iván Fociños, membro da Xunta Directiva de EGANET

   

 
8. Premio EDUCACIÓN DIXITAL

Finalistas:

  • INTERACCIÓN E IMAXÍN SOFTWARE, polo proxecto "O Valor de IGU" www.interaccion.es
  • COLABORACIÓN ENTRE O CENTRO DE SUPERCOMPUTACIÓN DE GALICIA E O COLEXIO RURAL AGRUPADO DE BOQUEIXÓN-VEDRA, por Comunidades Rurais Virtuais para a educación na nube www.rural.cesga.es/
  • CEIP NÉTOMA-RAZO, CEIP JOAQUÍN RODRÍGUEZ OTERO E CEIP O GRAXAL, por "O Campo da Feira"
  • COLEXIO PROFESIONAL DE ENXEÑARÍA EN INFORMÁTICA DE GALICIA, por "Navega con Rumbo polo Ciberespacio" www.edu.xunta.es/navegaconrumbo/index.html

Entidade gañadora: INTERACCIÓN E IMAXÍN SOFTWARE- Recolle o premio: Dna. Beatriz Legerén de INTERACCIÓN

Entrega o premio: D. Carlos García, membro da Xunta Directiva de Eganet

   

 

PREMIOS GLOBAIS

9. Premio Global SOFTWARE LIBRE

Entidade gañadora: SIXTEMA, por "ikiMap, comparte os teus mapas" - Recolle o premio: D. Ricardo Cal www.sixtema.es

Entrega o premio: D. Víctor López, Presidente de EGANET

 

10. Premio Global PROXECTOS INNOVADORES

Entidade gañadora: CONFIRMSIGN, pola creación da plataforma "Confirmsign"- Recolle o premio: Dna. Paula López www.confirmsign.com

Entrega o premio: D. Daniel Cerqueiro, membro da Xunta Directiva de Eganet

 

 

11. Premio Global MOBILIDADE

Entidade gañadora: COLABORACIÓN ENTRE EDITORIAL GALAXIA, PERRO VERDE FILM E MILRAYAS, por "ContoPlanet" - Recolle o premio: D. Francisco Castro, de Editorial Galaxia www.contoplanet.com

Entrega o premio: D. Pablo López, membro da Xunta Directiva de Eganet

 

 

12. Premio Global ACCESIBILIDADE

Entidade gañadora: FUNDACIÓN TECNOLOGÍA SOCIAL, por "Camiño dos Satélites" - Recolle o premio: D. José María Bourio, Presidente de AGESTIC www.fts.org.es

Entrega o premio: Dna. Ana Salgado Boquete, Xerente da Fundación Caixa Galicia

 

 

13. Premio Especial EGANET para ALTIA CONSULTORES 

Entrega o premio: D. Víctor López, Presidente de EGANET

Recolle o premio: D. Constantino Fernández, Presidente Executivo de Altia www.altia.es  

 

OUTROS MOMENTOS DA GALA DE ENTREGA DE PREMIOS

Discursos do presidente de Eganet, Victor López

 

 

Discursos de Alejandro Lamas e Daniel Cerqueiro, membros da Xunta Directiva de EGANET

 

 

 

Xunta Directiva de Eganet 2010

  

  

Fotos de familia dos premiados

 

Conmemoracións dos 10 anos

   

 

 

Homenaxes a Gil Bernárdez e Beatriz Legerén

 

 

 

Fran Hermida, presentador da gala, e público asistente


     

 

Cóctel Final

   

 

Galardóns Premiados 2010

  •