VI Edición

Video Recopilatorio da Gala

  

1. Premio PUBLICIDADE ONLINE

Finalistas:

Empresa gañadora: LA NUESTRA COMUNICACIÓN PUBLICITARIA- Recolle o premio: D. Alejandro Vázquez

Entrega o premio: Dna. Luz Castro, membro da Xunta Directiva de EGANET

     

2. Premio APLICACIÓN ONLINE

Finalistas:

Entidade gañadora: IR INDO EDICIÓNS- Recolle o premio: D. Bieito Ledo

Entrega o premio: D. Víctor López, membro da Xunta Directiva de Eganet

    

3. Premio E-COMMERCE

Finalistas:

Entidade gañadora: BUENAS IDEAS EN ACCIÓN - Recolle o premio: D. Carlos Granados

Entrega o premio: Dna. Mª Nava Castro, directora xeral de Comercio

   

4. Premio COMUNICACIÓN WEB

Finalistas:

Empresa gañadora: FAUSTO DESEÑO ASOCIADOS - Recolle o premio: D. Fausto Isorna

Entrega o premio: D. Beatriz Legerén, presidenta de EGANET

     

5. Premio MELLOR AMBIENTE LABORAL

Finalistas:

Empresa gañadora: IMAXIN SOFTWARE- Recolle o premio: Dna. Dora Devesa

Entrega o premio: D. Daniel Cerqueiro, membro da Xunta Directiva de EGANET

   

6. Premio CULTURA DIXITAL

Finalistas:

  • CENTRO TECNOLÓXICO AIMEN, pola aplicación EDUSOS
  • CONTINENTAL PRODUCCIONES, polo videoxogo Evento Ligado á Extinción (ELE)
  • DIRECCIÓN XERAL DE SOSTIBILIDADE E PAISAXE, por Climántica, o Xogo
  • Colaboración entre IMAXIN SOFTWARE e CEO ABERTO, polo Multitouch Hidrátame

Entidade gañadora: CONTINENTAL PRODUCCIONES- Recolle o premio: D. Carlos Fernández

Entrega o premio: Dna. Socorro García Conde, Concelleira de Cultura e Centros Socioculturais de Santiago de Compostela

     

7. Premio TECNOLOXÍA ACCESIBLE

Finalistas:

  • Colaboración entre TELTEK VIDEO RESEARCH; Grupo de Investigación sobre linguas signadas da UNIVERSIDADE DE VIGO e HACCE SOLUCIONES TIC, polo proxecto Píldoras de Coñecemento Adaptadas
  • INFOJC, pola plataforma idigitalBox-Inclusion
  • NEO, por Bildo, a Comunicación Universal
  • Centro de Informática Médica e Diagnóstico Radiolóxico da Universidade da Coruña, por IN-TIC

Entidade gañadora: NEO- Recolle o premio: D. Luis Gonzalo González

Entrega o premio: Dna. Beatriz Legerén, presidenta de Eganet

   

8. Premio E-EMPRENDEDORES

Finalistas:

Entidade gañadora: TEIMAS- Recolle o premio: D. Iago Elizechea

Entrega o premio: D. Víctor López, membro da Xunta Directiva de Eganet

   

9. Premio SOFTWARE LIBRE.

Finalistas:

Entidade gañadora: USC- Recolle o premio: D. Javier Franco

Entrega o premio: D. Adrián Lence, Subdirector Xeral de Infraestruturas e Telecomunicacións da Xunta

    

10. Premio Especial EGANET para VINDEIRA, Plataforma Tecnolóxica das TIC www.vindeira.org

Entrega o premio: Dna. Beatriz Legerén Lago, Presidenta de EGANET

Recolle o premio: D. Antonio Rodríguez del Corral, Presidente de Vindeira

   

 

OUTROS MOMENTOS DA GALA DE ENTREGA DE PREMIOS

Discurso de benvida da presidenta de Eganet, Beatriz Legerén

    

  

Representantes das entidades patrocinadoras dos Premios EGANET'09 e Xunta Directiva de Eganet

 

 

Discurso de peche do secretario e responsable de Administración Dixital de Eganet, Víctor López

   

 

Fotos de familia dos premiados

 

 

Fran Hermida, presentador da gala, e público asistente